Tisztelt Miniszterelnök Úr!
Tisztelettel kérem Önt, hogy fejtse ki őszintén és teljes nyíltsággal mindazon elgondolásait, melyek alábbi mondata mögött rejtőznek, annak is főleg első tagmondatára gondolok.
„Reméljük a demokrácia helyett nem kell új politikai rendszert bevezetni, de új gazdasági rendszerek, új elgondolások kellenek.”
Úgy gondolom, hogy amikor Magyarország (igyekszem fogalmazásomban a tényekhez hű maradni, emiatt nem írok természetesen Magyar Köztársaságot) Miniszterelnöke új politikai rendszer lehetséges bevezetését lebegteti, akkor feltehetően legalább körvonalazódó koncepciók kialakítása már megtörtént. Értem és látom, hogy a 2010. évi Országgyűlési Választások óta milyen folyamatok zajlanak Hazánkban, azonban Ön most nyíltan azt emlegette, hogy nagyon reméli, nem kell új politikai rendszert bevezetni.
Az alábbi kérdéseimre várom tiszteletteljesen mielőbbi válaszát – feltételezvén, hogy ezekre a fenti kijelentésének fényében vannak kialakult válaszai.
Milyen erkölcsi és morális alapokra kívánja helyezni az új politikai rendszert? Milyen alapvető, az emberiség történelme során kialakult kollektív tanulás végeredményeként létrejött vívmányok (alapvető emberi szabadságjogok, sajtószabadság, szavazati jog, tulajdonhoz való jog, stb.) képeznék az Ön új politikai rendszerének alapjait?
Valóban új politikai rendszerről van-e szó? Vagy inkább valamelyik a történelem során az emberiség számára már megismert rendszerről, esetleg azok valamilyen kombinációjáról? Amennyiben nem, úgy egyelőre véges tudásom eredményeként még nem tudtam végiggondolni, hogy egy nem korunk demokráciáinak általános vívmányain alapuló új politikai rendszer miképpen lesz eredményesen működtethető? Milyen alapokon fog nyugodni?
Milyen módon kívánja megteremteni az állampolgári jogosultságok és kötelezettségek egyensúlyát? Kérem, soroljon fel példákat, hogy miket és milyen módon kíván jutalmazni (milyen állampolgári viselkedésformákat, stb.), és miket, milyen módon kíván szankcionálni? Ezáltal módom nyílna a példák alapján a tett és annak következményei közötti logikai összefüggések felismerésére, értékelésére, és amennyiben válaszai meggyőznek, úgy azok megnyugvással történő elfogadására.
És kérem, engedje meg, hogy személyes aspektusból is kérdést intézzek Önhöz – Kérem, fejtse ki, hogy tisztességes adózóként, családapaként, politikailag élénken szemlélődő, tudatos polgárként milyen módon kívánja részemre biztosítani, hogy úgy érezhessem – kicsiny, de létező befolyásom van az engem és az országot érintő döntések befolyásolásában?
Befejezésül szeretném Önnek elmondani, hogy gyermekeim nevelésében kiemelt jelentőséget tulajdonítok a becsületességnek, a toleranciának, szeretetnek, a másik ember és a másik ember munkájának megbecsülésének, a jó értelemben vett tudatosságnak, a jóhiszeműségnek, az őszinteségnek, a megbocsájtás képességének, a felelősségnek családunkért, hazánkért, Európáért, a világért, mind az ember által alkotott világ iránt, mind a természet iránt. Kérem, tekintetbe véve ezen alapelveket és az ember szubjektumát, a jól-lét szubjektív feltételeit is, válaszában egyértelműsítse, hogy az Ön feltehetőleg már nagyvonalaiban kidolgozott és elképzelt új politikai rendszerében boldog életre számíthatnak-e?
Tisztelettel és üdvözlettel,
2012. július 28.